S Vojtou jsme si řekli, že využijeme kamaráda Martina a když už je na erasmu, navštívíme ho. Však ubytko zadara není všední záležitost.

16. – 19. 11. 2021

Den První – Letíme /Úterý/

Letěli jsme v 5 večer s Ryanairem za 250kč. Fajn cena, na Brussels South Charleroi Airport (Brusel Jih – bacha od bruselu víc jak 2 hodiny cesty). Na letišti nás už čekal Martin aby nás zdárně dovedl do Monsu na svoje ubytování. Celý 4 dny (3 noci jsme spali na noci). Nakonec jsme se dohodli, že by bylo vlastně fér s jednou postelí, že by jsme každej měli jednu noc v posteli. Chci tímto vzdát i velkej hold Elišce (Marťovo spolubydlící), co nás celý 4 dny musela trpět.

Super (pokud jedete daleko) na Belgii je, že studenti mají jednotnou cenu jízdenek 6.6€ (z bodu A do bodu B – platí na jeden den a neomezeně přestupů). Jezdili jsme daleko a tak každej vejlet pod 300kč. Horší už je, že stejně stojí i na cestě Mons – Charleroi (20min) ale taktéž Mons – Oostende. Prostě se vyplatí jezdit dál 😉

Den druhý – Brusel /Středa/

Nějak jsme se nedokázali dohodnout, co podnikneme a ve vzduchu visela nabídka od kamarádky z Bruselu, že máme zejet a provede nás. Tak jsme vyjeli.

Den třetí – Oostende /Čtvrtek/

Jeden den jsme chtěli vyrazit k moři, čtvrtek vypadal jako vhodná volba. Vzhledem k celkové únavě jsme v poledne vyjeli do Oostende k moři, po 2. hod přijeli a ve 4 už zase jeli do Monsu.

Večer byla svolaná párty s dalšími lidmi na Erasmu. Nejdřív jsme popili na pokoji a pak jsme vyrazili do Guiness hospody.

Den čtvrtý – Odlet /Pátek/

Probudili jsme se s drobnou opičkou. Martin vůbec nebyl připravenej na vstávání. Tak jsem vyrazil na nákup s Vojtou. Koupili jsme si hotový obědy, nějaký mňamky na celej den a spoustu dalšího jídla. Nechali jsme tam cca 40€. Po příchodu na pokoj začal Martin jevit známky života a tak jsme podnikli společnou snídani. Odpoledne přijela Karolína ze středy i s další kamarádkou a vyrazili jsme na procházku po Monsu. Po 5. hodině už byl čas se začít balit a vyrazit na letiště. Do Prahy jsme přilítli lehce před půlnocí.

Pár slov závěrem

Super (pokud jedete daleko) na Belgii je, že studenti mají jednotnou cenu jízdenek 6.6€ (z bodu A do bodu B – platí na jeden den a neomezeně přestupů).

V městský Brussels South Charleroi Airport – Charleroi údajně nejezdí revizoři a tak můžete ušetřit 2×6€ (na černo jsme nejeli ale prý tak jezdí každý, skutečně nás nikdo nekontroloval)

Vlaky jsou fajn a všude po Belgii je i signál. Terminály na nákup umí holandsky, franscouzky, německy a anglicky.

Náklady

1300,- jsme dali za MHD na letiště, ježdění vlakem po Belgii během 4 dnů mi to přijde jako fajn cena dopravy (cca 300/den)

2400,- za jídlo je asi tak z 1/3 způsobené čtvrteční párty.

Tím, že jsme u Martina a Elišky spali na zemi, tak se nám povedlo stlačit cenu vejletu fakt na minimum.

1000,- stáli letenky, kdyby jsme zůstali do soboty bylo by to 500,- ale bohužel jsem se musel vrátit na maturitní ples do česka

Článek furt průběžně dopisuju, tak prostě sorry že to neni celý, nebo se vyskytujou chyby 🙂 Budu rád za koment!