Flixbusem do Milána 12. 2. – 15. 2. 2023

Prequel

Protože mý kamarádi, bratři Viktorové mají moc rádi fotbal a koupili si letenky i lístky na zápas v Milánu, řekl jsem si, že bych mohl jet s nimi. Vždy se snažím využít každé šance někam vypadnout a zrovna na Valentýna bývá muj psychický stav prachbídný a tak bylo ideální odjet z ČR. Původně byl plán letět, kluci měli i koupené letenky tam i zpět. No ale jak je mým zvykem nechal jsem to na poslední chvíli a koupil si letenku jen zpět. No a ejhle, najendou nebylo jak se dostat do Milána.

Po nějakém koumání jsme se teda nakonec uvolil k cestě Flixbusem… bože to bylo hrozný.

12. 2. 2023

13. 2. 2023

9:00/ Vjíždíme do Benátek. Čeká mě ještě 4 hodiny cesty a já mám pocit, že mi upadne zadek. Já prostě ty dálkový autobusy táááák nesnáším!

13:17/ Moje utrpení konečně končí. Vystupuju z FliXu po 22 hodinách trpení. Konečně! Jak já se na tuhle chvíli těšil.

Katedrála Narození Panny Marie (Milán)
Katedrála Narození Panny Marie (Milán)

Kluci na mě už na nádraží čekali, protože přilítli 2 hodiny předemnou. Našli jsme metro a prošli hlavní náměstí. Z něho jsme se vydali pomalu na ubytko. Okolo 15:00 jsme byli konečně ubytováni. Ubytko fajn, čistý ale žádná sláva. Bylo to taky dost levný no. Zašli jsme se ještě projít a vyrazili jsme směr dobrý restaurant. Dali jsme na recenze na googlu a zalezli do hospůdky.

Pizza Milano
Pizza Milano

Pavel platil a nebyl z toho jídla vůbec nadšen a už vůbec ne z pití. Ono to vše bylo moc dobré, což o to ale na konci trávení ho čekal účet za 119€. Pokud teda chcete na lowbudget výlet, rozhodně počítejte s tím, že v Milánu si musíte uvařit.

Konkrétně to bylo:

  • 1L krafa vína za 19€
  • 0.5L piva (Birra Media) 6€
  • Proscuutto pizza 11€
  • Tagliatele 16€

14. 2. 2023

15. 2. 2023

Je 9 ráno a my usedáme do autobusu na letiště. Můžeme si tak ještě prohlédnout části Milánu, které jsme ještě neviděli.

Hlavní nádražná budova Milán
Hlavní nádražná budova Milán

 

 

Článek furt průběžně dopisuju, tak prostě sorry že to neni celý, nebo se vyskytujou chyby.