S Vojtou jsme si řekli, že využijeme kamaráda Martina a když už je na erasmu, navštívíme ho. Však ubytko zadara není všední záležitost.

16. – 19. 11. 2021

Den První – Letíme /Úterý/

Letěli jsme v 5 večer s Ryanairem za 250kč. Fajn cena, na Brussels South Charleroi Airport (Brusel Jih – bacha od bruselu víc jak 2 hodiny cesty). Na letišti nás už čekal Martin aby nás zdárně dovedl do Monsu na svoje ubytování. Celý 4 dny (3 noci jsme spali na zemi). Nakonec jsme se dohodli, že by bylo vlastně fér s celkově jednou postelí aby by jsme každý měli jednu noc v posteli. Chci tímto vzdát i velkej hold Elišce (Marťovo spolubydlící), co nás celý 4 dny musela trpět.

Super (pokud jedete daleko) na Belgii je, že studenti mají jednotnou cenu jízdenek 6.6€ (z bodu A do bodu B – platí na jeden den a neomezeně přestupů). Jezdili jsme daleko a i přes to byl každej vejlet pod 300kč. Horší už je, že stejně jízdenka stojí i na cestě Mons – Charleroi (20min) ale taktéž Mons – Oostende. (3h) Prostě se vyplatí jezdit dál 😉

Den druhý – Brusel /Středa/

Nějak jsme se nedokázali dohodnout, co podnikneme a ve vzduchu visela nabídka od kamarádky z Bruselu, že máme zejet a provede nás. Tak jsme vyjeli.

Den třetí – Oostende /Čtvrtek/

Jeden den jsme chtěli vyrazit k moři, čtvrtek vypadal jako vhodná volba. Vzhledem k celkové únavě jsme v poledne vyjeli do Oostende k moři, po 2. hod přijeli a ve 4 už zase jeli do Monsu. Foukal horoznej vítr ale i tak jsme si to docela užili. Jen ta zima a vítr nebyli zrovna příjemný. Tady můžeš kouknout na reel.

Večer byla svolaná párty s dalšími lidmi na Erasmu. Nejdřív jsme popili na pokoji a pak jsme vyrazili do Guiness hospody. Vtipný bylo, že jedna z prvních věcí, co nám ráno Martin řekl bylo, že by si dal Guiness. Chudákovi nějak nedošlo, že ho budou v Guiness hospodě točit.

Den čtvrtý – Odlet /Pátek/

Probudili jsme se s drobnou opičkou. Martin vůbec nebyl připravenej na vstávání. Tak jsem vyrazil na nákup s Vojtou. Koupili jsme si hotový obědy, nějaký mňamky na celej den a spoustu dalšího jídla. Nechali jsme tam cca 40€. Po příchodu na pokoj začal Martin jevit známky života a tak jsme podnikli společnou snídani. Odpoledne přijela Karolína ze středy i s další kamarádkou a vyrazili jsme na procházku po Monsu. Po 5. hodině už byl čas se začít balit a vyrazit na letiště. Do Prahy jsme přilítli lehce před půlnocí.

Pár slov závěrem

Super (pokud jedete daleko) na Belgii je, že studenti mají jednotnou cenu jízdenek 6.6€ (z bodu A do bodu B – platí na jeden den a neomezeně přestupů).

V městský Brussels South Charleroi Airport – Charleroi údajně nejezdí revizoři a tak můžete ušetřit 2×6€ (na černo jsme nejeli ale prý tak jezdí každý, skutečně nás nikdo nekontroloval)

Vlaky jsou fajn a všude po Belgii je i signál. Terminály na nákup umí holandsky, franscouzky, německy a anglicky.

Náklady

1300,- jsme dali za MHD na letiště, ježdění vlakem po Belgii během 4 dnů mi to přijde jako fajn cena dopravy (cca 300/den)

2400,- za jídlo je asi tak z 1/3 způsobené čtvrteční párty.

Tím, že jsme u Martina a Elišky spali na zemi, tak se nám povedlo stlačit cenu vejletu fakt na minimum.

1000,- stáli letenky, kdyby jsme zůstali do soboty bylo by to 500,- ale bohužel jsem se musel vrátit na maturitní ples do česka

Líbil se ti článek? Nech mi koment nebo se třeba začti do dalšího. Doporučuju Itálii!

Článek furt průběžně dopisuju, tak prostě sorry že to neni celý, nebo se vyskytujou chyby.

 Budu rád za koment!