S Kačenou jsme si na jaře řekli, že když je konečně trošku otevřený cestování do zahraničí, tak že by jsme mohli někam vyrazit. Spali jsme v autě a pár dní strávili v Dolomitech. Nejkrásnější zážitek ze všech!

18-22. 7. 2021

Den první – Kastelruth

Po noční soutěži v Novosedlech a ne zrovna dlouhém a kvalitním spánku jsme se vydali na cestu. Navigace zavelela přes Německo. V podvečer jsme viděli hory.. konečně! Projeli jsme hraničnim přechodem Brenner na Italské Bolzano. Nádherné Italské dolomiti nás okamžitě pohltili. Nejlepším pomocníkem ve spaní nám byla apka Park4night. První noc jsme spali na parkovišti pizzerky Sporthütte v městečku Kastelruth. Noc za 10€, který jdou použít jako kupón při utratě nad 20€. V městě byla veškerá vybavenost jako několik sámošek, dobrá zmrzka a lokální jídlo. Přespání bylo fajn, záchod řešený tojkou, bez tekoucí vody. Všeobecně doporučuju si vzít hodně vody sebou a vždy když jde levně koupit, tak jí vzít hodně.

Západ slunce v Kastelruthu
Západ slunce v Kastelruthu

Den druhý – Fakt se bojim tmy!

Druhej den /Pondělí/ jsme na přejezdu z Dolomit na Benátky hodně zastavovali na různejch místech, co nám prostě přišli zajímavý. Viděli jsme od hor, přes jezera až po údolí. Nejdelší zastávku jsme udělali v provincii Trentino u Passo Rolle.

Spaní jsem přes den naplánoval opět na park4night, kde jsem našel, že je u fotbalovýho hřiště sprcha, záchod, voda, i možnost parkování přes noc. Ukázalo se, že z toho byla pravda jen voda a ani nebyla pitná. Tak i tak jsme v totálně zapadlé vesničce přes noc přespali. Docela dost jsem se bál, nejsem na tohle kempování middle of nowhere vůbec stavěnej. Rána jsem se ale dožil, takže složit sedačky a rychle na Benátky!

Den třetí – Moře

Když už jsme jeli směr Benátky, našli jsme pláž, kde se mohli koupat psy a hodili koupačku. Moc fajn nebylo, že dva lidi stáli míň než pes. Takže hodinka na pláži – 20€.

Rozhodli jsme se, že se chceme normálně umejt, vyfešákovat a mít trochu konfortu. Po hledání v Park4night jsem našel dobře vypadající kemp kousíček od benátek. Nemohli jsme vybrat prostě líp! Pomoc na recepci patřila k tomu nejlepšímu co jsem zatím viděl. Nejen, že recepce vydávala vlastní zpáteční jízdenky na bus Kemp – Benátky (ano mají i vlastní zastávku busu), taky nám poradili i kam jet, dali mapu, vše psali na účet bez průběžného placení.

Mapa kempu
Přiložená mapka Benátek. Pomohli nám čísla autobusů s dobou prvního a posledního busu.

Služby kempu byli na pro mě nevídaný úrovni. Bazén, kompletní zázemí pro vyprání, uvaření, umytí, nakoupení i včetně restaurace a eletriky. Vlastně asi jen díky CAMPING VENEZIA VILLAGE a jejich super services jsme se cítitli pár desítek minut po ubytování tak doma, že jsme hned vyrazili na noční vyjížďku do Benátek. Za 3€ / person dostanete zpáteční jízdenku z campu na autobusový nádraží v Benátkách. Na to jak se tickety pípají jsem ani po 4 jízdách nepřišel a tak jsem prostě doufal, že nás hrotit nebudou. Zajímalo nás taky, jeslti může dovnitř pes. Místní mi prozradila, že pokud malého pejska budete držet v náručí, bude to v pohodě. Jakmile by mohl ublížit svou velikostí /silou/ nebo by byl na zemi, musí mít náhubek. Samozřejmě po celou dobu na vodítku. Do města jsme dorazili chvíli po osmé večer a krásně nasvícený uličky zapadajícím sluncem byli tak nádherný!

První pohledy při vstupu do Benátek

Den čtvrtý – Benátky

Vlastně stejně jako včera, jsme jen procházeli benátky, totálně se v nich ztratili zase našli a zase ztratili. Fajn je, že jsou tak malé, že stačí pořád jít a najdete cokoli hledáte. Náhodama jsme potkali spoustu čechů a viděli benátky bez lidí. Navštívili jsme všechny must have lokace.

Den pátý – Odjezd

Tenhle den jde označit jenom jedním slovem. TEROR. Už včera jsme věděli, že máme problém s baterkou na autě a že asi nenastartujeme. Vše jsem povypínal a doufal, že se baterka vzpamatuje. Nevzpamatovala. I přes to, že jsme v kempu našli čechy s autonabiječkou, neměli jsme prozměnu autokempovou redukci na 220V. Nakonec jsem musel se svou fakt špatnou angličtinou domlouvat na recepci kempu, aby nám někdo pujčil kabely a pomohl. Nakonec to dopadlo to uplně bombasticky. Starou dodávkou přijel správce kempu, rodilý Ital a tak jsme se mohli vzájemě začít terorizovat svou špatnou angličtinou. Po desítkách minut stresu a čachrování s kabely to vyšlo – nastartovali jsme! Teď už zaplatit v recepci a rychle pryč! Všechny lístky na mhd, dvě noci v kempu pro auto, dva dospělé a psa vyšli na 88€. Chtěl bych tímhle alespoň vzdát hold profesionalitě a ochotě pracujících CAMPING VENEZIA VILLAGE.

Pár slov závěrem

Jak jsem se dozvěděl až posléze nezávisle na sobě od kamarádky co navštívila Itálii v Srpnu i kamaráda co jí navštívil včetně Benátek v září, měli jsme opravdový štěstí na lidi. Normální stav nejsou prázdný cesty, kempy či Benátský náměstí ale NARVÁNO. Hlavní roli hrajou Italský prázdniny (v červenci ještě nejsou) a proto doporučuju itálii spíš ze začátku léta. Do karet nám samozřejmě hrál i Co-Vid19. Určitě ochutnejte fantu, takovou jinde nenajdete. Italskou pizzu vlastně nejde přehlídnout stejně jako tuny zmrzliny, co taky jinýho v tom horku. Pokud cestujete levně, tak do batůžku dost pití ze sámošky. V restauracích stojí pizza pro dva kolem 20-30€ + pití za stejnou sumu. Třeba plechovka coly 0.33l za 5€, takže pití z domova. No a nezapomeňte na výběry… všude po benátkách jsou bankomaty Euronet. Takže vyberte v normální bance, nebo plaťte kartou a pamatujete, EURONET KRADE!

Náklady

Celkem 11 500,-

Zásadní a největší náklad byl na dopravu:
Mýto a známky: 55€ ~ 1400,-
Nafta: 3000,-

Přespávání a náklady na spaní:
98€ (v tom i jízdenky na MHD)
1. noc 10€, 2. noc zdarma, 3 a 4 noc s jízdenkami 88€

Cca 140-150€ jídlo

Článek furt průběžně dopisuju, tak prostě sorry že to neni celý, nebo se vyskytujou chyby 🙂 Budu rád za koment!