28. – 31. 10. 2022

Asi cca tejden před tripíkem mi psal Vojta, jestli bych náhodou něco nedal. Chvíli jsme se bavili o tom co by jsme mohli podniknout.

Pátek

V noci ze čtvrtka na pátek jsem vyjíždel z Brna FlixBusem. Zpoždění nakonec zapříčinilo odjezd až v 0:50.  Vojta nastupoval okolo 3h v Praze. Před půl 8 jsme dorazili do Berlína. Rozhodli jsme se o dlouhou procházku nasměrovanou k našemu ubytování. Ubytko jsme našli kolem půl 10 a šli jsme dál vstříc městu.   Zašli jsme na památník Holocaustu, prošli staré Berlínské památky a vylezli na Vítězný sloup, který je 67m vysoký, pozlacený sloup s vyhlídkovou plošinou, který připomíná vítězství v prusko-dánské válce. Vstup je za 3€ na isic, 4€ bez isicu.

 

Sobota

Vstávali jsme kolem 11 hodiny, protože jsme byli skutečně brutálně rozlámaní z Pátku.

Jako první jsme vyrazili do židovského muzea. Muzeum shrnuje celou historii Židů od jejich vzniku, slavných osobností až po Holocaust. Muzeum mě upřímě moc nenadchlo, architektonicky je budova špičková. Veškerá popisy v DE / ENG. Vstup zdarma. V muzeu jsme byli přibližně 2 hodiny.

Neděle

Já jsem brzo ráno vstával. Konkrétně v 5:15. Vstávání bylo naštěstí díky přesunu času o něco příjemnější, protože jsem si naspal hodinu navíc. Měl jsem v plánu jít na bus ale bohužel jsem ho o pár minut nestihl a tak jsem šel nakonec na nádraží cca 3km pěšky. Byla to příjemná raní procházka. Vyznat se v hlavním nádraží mi chvíli trvalo ale po tom co sem pochopil, že vlak jede z podzemí a ne tunelu, velmi rychle jsem našel nástupiště 1 kde právě přijíždel můj RailJet. Nemilé překvapení bylo, že v podstatě až do Ústí nebyl signál ani nešla wifi ve vlaku – respektive byla nepoužitelně pomalá.

Rozpočet

 

Článek neustále dopisuju / přepisuju a opravuju, tak sorry že to není celý nebo vidíš chyby. Za komentář a zkušenosti budu moc rád.